Facebook

Złote odznaki IARP

Z:A 85

KATEGORIA: Samorząd

Honorowa odznaka przyznawana jest osobom, które mają szczególne zasługi dla samorządu zawodowego architektów. Oto lista odznaczonych w latach 2010–2022.

ZŁOTE ODZNAKI PRZYZNANE W 2010 ROKU:

1. Andrzej Poniewierka, Dolnośląska OIA

2. Sławomir Żak, Dolnośląska OIA

3. Andrzej Zwierzchowski, Dolnośląska OIA

4. Andrzej Malingowski, Kujawsko-Pomorska OIA

5. Andrzej Kasprzak, Lubelska OIA

6. Mirosław Hagemejer, Lubelska OIA

7. Maria Balawejder-Kantor, Lubelska OIA

8. Jolanta Hadyńska-Kaszuba, Lubuska OIA

9. Leszek Horodyski, Lubuska OIA

10. Dariusz Górny, Lubuska OIA

11. Grzegorz Kepler (pośmiertnie), Łódzka OIA

12. Roman Wieszczek, Łódzka OIA

13. Małgorzata Włodarczyk, Małopolska OIA

14. Borysław Czarakcziew, Małopolska OIA

15. Olgierd Dziekoński, Mazowiecka OIA

16. Jerzy Szczepanik-Dzikowski, Mazowiecka OIA

17. Rafał Szczepański, Mazowiecka OIA

18. Andrzej Kiciński (pośmiertnie), Mazowiecka OIA

19. Andrzej Szczepański, Opolska OIA

20. Kazimierz Ferenc, Podkarpacka OIA

21. Stanisław Hałabuz, Podkarpacka OIA

22. Bożena Knotz-Beda, Podkarpacka OIA

23. Jerzy Żmijowski (pośmiertnie), Podkarpacka OIA

24. Waldemar Jasiewicz, Podlaska OIA

25. Wojciech Pietrzak (pośmiertnie), Podlaska OIA

26. Marek Tryburski, Podlaska OIA

27. Stefan Ciecholewski, Pomorska OIA

28. Konrad Pławiński, Pomorska OIA

29. Andrzej Kondracki, Pomorska OIA

30. Michał Buszek, Śląska OIA

31. Ryszard Jurkowski, Śląska OIA

32. Tomasz Taczewski, Śląska OIA

33. Wojciech Michalski (pośmiertnie), Śląska OIA

34. Dariusz Anisiewicz, Świętokrzyska OIA

35. Piotr Maria Rożen, Warmińsko-Mazurska OIA

36. Grzegorz Cencek, Wielkopolska OIA

37. Marian Fikus, Wielkopolska OIA

38. Paweł Kobylański, Wielkopolska OIA

39. Krzysztof Baczyński, Wielkopolska OIA

40. Marek Czuryło, Wielkopolska OIA

41. Andrzej Nowak, Wielkopolska OIA

42. Grzegorz Ferber, Zachodniopomorska OIA

43. Marek Perepeczo, Zachodniopomorska OIA

44. Jan Łukaszewski, Zachodniopomorska OIA

ZŁOTE ODZNAKI PRZYZNANE W 2011 ROKU:

45. Grażyna Makowska, Dolnośląska OIA

46. Jacek Miller, Dolnośląska OIA

47. Piotr Fokczyński, Dolnośląska OIA

48. Ryszard Daczkowski, Dolnośląska OIA

49. Jerzy Szaflarski, Kujawsko-Pomorska OIA

50. Adam Popielewski, Kujawsko-Pomorska OIA

51. Maria Jankowska-Olbratowska, Kujawsko-Pomorska OIA

52. Zbigniew Kawecki, Kujawsko-Pomorska OIA

53. Władysław Sadurski, Lubelska OIA

54. Leszek Horodyski, Lubuska OIA

55. Leon Szapowałow, Lubuska OIA

56. Roman Ropela, Lubuska OIA

57. Tomasz Klimek, Lubuska OIA

58. Paweł Filipowicz, Łódzka OIA

59. Anna Serafin, Małopolska OIA

60. Marek Tarko, Małopolska OIA

61. Jan Okowiński, Małopolska OIA

62. Stanisław Deńko, Małopolska OIA

63. Wojciech Dobrzański, Małopolska OIA

64. Krzysztof Kiendra, Małopolska OIA

65. Romuald Loegler, Małopolska OIA

66. Wojciech Gęsiak, Mazowiecka OIA

67. Andrzej Ryba, Mazowiecka OIA

68. Janusz Jaworski, Mazowiecka OIA

69. Zbigniew Bomersbach, Opolska OIA

70. Henryk Witowski, Opolska OIA

71. Krzysztof Degórski, Podkarpacka OIA

72. Stanisław Łapieński-Piechota, Podlaska OIA

73. Wojciech Lizurej, Podlaska OIA

74. Andrzej Sotkowski, Pomorska OIA

75. Ewa Brach, Pomorska OIA

76. Janusz Wieczorkiewicz, Pomorska OIA

77. Henryk Zubel, Śląska OIA

78. Alicja Bojarowicz, Świętokrzyska OIA

79. Piotr Andrzejewski, Warmińsko-Mazurska OIA

80. Izabela Klimaszewska, Wielkopolska OIA

81. Przemysław Wierzbicki, Wielkopolska OIA

82. Marek Sietnicki, Zachodniopomorska OIA

83. Jan Tarczyński, Zachodniopomorska OIA

84. Juliusz Prandecki, Zachodniopomorska OIA

85. Florian Grzybowski, Zachodniopomorska OIA

ZŁOTE ODZNAKI PRZYZNANE W 2012 ROKU:

86. Andrzej Ilow, Dolnośląska OIA

87. Zbigniew Maćków, Dolnośląska OIA

88. Robert Fedejko, Dolnośląska OIA

89. Zenon Nowacki, Kujawsko-Pomorska OIA

90. Czesław Kostykiewicz, Lubelska OIA

91. Jerzy Gołębiowski, Lubuska OIA

92. Mirosław Strzelecki, Lubuska OIA

93. Jacek Janiec, Łódzka OIA

94. Marcin Włodarczyk, Małopolska OIA

95. Jolanta Wąsik, Małopolska OIA

96. Witold Sztorc, Małopolska OIA

97. Andrzej Rymarczyk, Małopolska OIA

98. Wojciech Buliński, Małopolska OIA

99. Grzegorz Lechowicz, Małopolska OIA

100. Leszek Kołacz, Mazowiecka OIA

101. Jerzy Grochulski, Mazowiecka OIA

102. Krzysztof Chwalibóg, Mazowiecka OIA

103. Jacek Kucharzewski (pośmiertnie), Opolska OIA

104. Jan Oleniecki, Opolska OIA

105. Małgorzata Wnorowska, Podkarpacka OIA

106. Maciej Trybus, Podkarpacka OIA

107. Maciej Pokorski, Podlaska OIA

108. Jerzy Łucki, Podlaska OIA

109. Adam Beniamin Specht, Pomorska OIA

110. Bartosz Roman Macikowski, Pomorska OIA

111. Elżbieta Zdunkowska-Mróz, Pomorska OIA

112. Narcyz Sienkiewicz, Pomorska OIA

113. Ryszard Stefan Gruda, Pomorska OIA

114. Stanisław Bogdan Dopierała, Pomorska OIA

115. Andrzej Rosa, Pomorska OIA

116. Maria Głowacka, Świętokrzyska OIA

117. Jarosław Strzębski, Świętokrzyska OIA

118. Piotr Gadomski, Warmińsko-Mazurska OIA

119. Mariusz Szafarzyński, Warmińsko-Mazurska OIA

120. Elżbieta Jakubowska, Wielkopolska OIA

121. Ewa Kołłątaj, Zachodniopomorska OIA

122. Sławomir Lener, Zachodniopomorska OIA

ZŁOTE ODZNAKI PRZYZNANE W 2013 ROKU:

123. Włodzimierz Wilczewski, Dolnośląska OIA

124. Mirosław Załuski, Lubelska OIA

125. Paweł Mierzwa, Lubelska OIA

126. Wojciech Herman, Lubelska OIA

127. Marek Bielecki, Lubelska OIA

128. Agnieszka Kantor-Kołodyńska, Lubelska OIA

129. Janusz Szymanek, Lubelska OIA

130. Jadwiga Drynkorn, Lubuska OIA

131. Henryk Kustosz, Lubuska OIA

132. Bogusław Jaskułowski, Lubuska OIA

133. Wojciech Lamprecht, Lubuska OIA

134. Maria Janik, Małopolska OIA

135. Piotr Miłkowski, Małopolska OIA

136. Janusz Barnaś, Małopolska OIA

137. Jerzy Głodkiewicz, Małopolska OIA

138. Andrzej Kadłuczka, Małopolska OIA

139. Robert Kuzianik, Małopolska OIA

140. Wacław Celadyn, Małopolska OIA

141. Czesław Wajdowicz, Podkarpacka OIA

142. Władysław Woźniak, Podkarpacka OIA

143. Zbigniew Gliński, Podlaska OIA

144. Tomasz Rogala, Podlaska OIA

145. Agnieszka Duda, Podlaska OIA

146. Michał Staszewski, Pomorska OIA

147. Gabriela Sieniawska, Pomorska OIA

148. Zbigniew Pomaz, Pomorska OIA

149. Daniela Milan-Konopka, Pomorska OIA

150. Józef Pałeszniak, Śląska OIA

151. Teresa Eder, Śląska OIA

152. Piotr Fischer, Śląska OIA

153. Krzysztof Gasidło, Śląska OIA

154. Janusz Grychowski, Śląska OIA

155. Jarosław Jakóbek, Śląska OIA

156. Teobald Jałyński, Śląska OIA

157. Włodzimierz Jędrzejczak, Śląska OIA

158. Zbigniew Jędrzejkiewicz, Śląska OIA

159. Zygmunt Konopka, Śląska OIA

160. Jacek Niedźwiedzki, Śląska OIA

161. Aleksander Skupin, Śląska OIA

162. Piotr Then, Śląska OIA

163. Wojciech Podleski, Śląska OIA

164. Stanisław Podkański, Śląska OIA

165. Maciej Piwowarczyk, Śląska OIA

166. Piotr Średniawa, Śląska OIA

167. Jerzy Witeczek, Śląska OIA

168. Jacek Kuś, Śląska OIA

169. Zbigniew Grządziela, Świętokrzyska OIA

170. Janusz Miścicki, Warmińsko-Mazurska OIA

171. Piotr Pałdyna, Warmińsko-Mazurska OIA

172. Piotr Kaniewski, Warmińsko-Mazurska OIA

173. Maciej Furmańczyk, Zachodniopomorska OIA

ZŁOTE ODZNAKI PRZYZNANE W 2014 ROKU:

174. Bogdan Kaczmarzyk, Dolnośląska OIA

175. Robert Boczek, Lubelska OIA

176. Mirosław Rossa, Lubelska OIA

177. Andrzej Lis, Lubelska OIA

178. Halina Landecka, Lubelska OIA

179. Zofia Tarka, Lubelska OIA

180. Dariusz Lewandowski, Lubelska OIA

181. Jan Gorgul, Łódzka OIA

182. Kazimierz Butelski, Małopolska OIA

183. Krzysztof Bojanowski, Małopolska OIA

184. Witold Gilewicz, Małopolska OIA

185. Andrzej Pawlik, Mazowiecka OIA

186. Mikołaj Kołacz, Mazowiecka OIA

187. Krzysztof Wolski, Mazowiecka OIA

188. Piotr Majewski, Mazowiecka OIA

189. Wilhelm Kik, Opolska OIA

190. Anna Denkiewicz, Opolska OIA

191. Bogusław Wachułka, Opolska OIA

192. Krystyna Kakareko, Podlaska OIA

193. Ryszard Gruda, Pomorska OIA

194. Zbigniew Myszko, Pomorska OIA

195. Jadwiga Jaczuk, Pomorska OIA

196. Małgorzata Kruszko-Szotyńska, Pomorska OIA

197. Marek Witkowski, Śląska OIA

198. Mikołaj Machulik, Śląska OIA

199. Ewa Rombalska, Warmińsko-Mazurska OIA

200. Anna Derecka-Barszczyńska, Warmińsko-Mazurska OIA

201. Janusz Różański, Warmińsko-Mazurska OIA

202. Małgorzata Śliwka, Zachodniopomorska OIA

203. Jerzy Nowak, Zachodniopomorska OIA

ZŁOTE ODZNAKI PRZYZNANE W 2015 ROKU:

204. Leszek Link, Dolnośląska OIA

205. Jan Matkowski, Dolnośląska OIA

206. Ireneusz Huryk, Dolnośląska OIA

207. Marta Górak, Kujawsko-Pomorska OIA

208. Jan Wojciech Kożuchowski, Lubelska OIA

209. Wiesław Zagdan, Łódzka OIA

210. Jacek Bruzda, Małopolska OIA

211. Maciej Nitka, Małopolska OIA

212. Zenon Remi, Małopolska OIA

213. Bożena Nieroda, Małopolska OIA

214. Jan Kempa, Mazowiecka OIA

215. Wojciech Jankowski, Mazowiecka OIA

216. Janusz Pachowski, Mazowiecka OIA

217. Mariusz Szabłowski, Mazowiecka OIA

218. Magdalena Bieńkuńska, Mazowiecka OIA

219. Krzysztof Ozimek, Mazowiecka OIA

220. Jerzy Świczewski, Opolska OIA

221. Andrzej Depa, Podkarpacka OIA

222. Alicja Strojny, Podkarpacka OIA

223. Barbara Sarna, Podlaska OIA

224. Ryszard Comber, Pomorska OIA

225. Wacław Dariusz Pokrzywnicki, Pomorska OIA

226. Lilianna Jehkabson-Pełczyńska, Pomorska OIA

227. Krystyna Sikorska, Pomorska OIA

228. Hanna Zamorska, Pomorska OIA

229. Andrzej Grzybowski, Śląska OIA

230. Jan Pallado, Śląska OIA

231. Danuta Fredowicz, Śląska OIA

232. Wojciech Gwizdak, Świętokrzyska OIA

233. Anna Rokita, Warmińsko-Mazurska OIA

234. Waldemar Dezor, Warmińsko-Mazurska OIA

235. Krzysztof Frąckowiak, Wielkopolska OIA

236. Katarzyna Dąbrowska-Marszał, Wielkopolska OIA

237. Aleksandra Kornecka, Wielkopolska OIA

238. Marek Kosy, Zachodniopomorska OIA

239. Adam Szymski, Zachodniopomorska OIA

ZŁOTE ODZNAKI PRZYZNANE W 2016 ROKU:

240. Anna Pawlicka-Zabojszcz, Kujawsko-Pomorska OIA

241. Marek Jodkiewicz, Kujawsko-Pomorska OIA

242. Janusz Gąsiorowski, Lubelska OIA

243. Ewa Hegemajer, Lubelska OIA

244. Krzysztof Korona, Lubelska OIA

245. Bożena Szeliga, Lubelska OIA

246. Zbigniew Artur Szeliga, Lubelska OIA

247. Halina Łowejko, Lubuska OIA

248. Bogdan Rogóż, Lubuska OIA

249. Maria Modzelewska, Małopolska OIA

250. Witold Zieliński, Małopolska OIA

251. Paweł Kasprzecki, Mazowiecka OIA

252. Anatol Kuczyński, Mazowiecka OIA

253. Urszula Szabłowska, Mazowiecka OIA

254. Andrzej Sowa, Mazowiecka OIA

255. Elżbieta Dziubak, Mazowiecka OIA

256. Tatiana Bujanowska, Mazowiecka OIA

257. Andrzej Andrzejewski, Pomorska OIA

258. Rafał Janowicz, Pomorska OIA

259. Janusz Jerzy Gujski, Pomorska OIA

260. Jacek Jakutowicz, Pomorska OIA

261. Ewa Maria Kasparska- Machura, Pomorska OIA

262. Aleksander Franta, Śląska OIA

263. Jolanta Singer-Zemla, Śląska OIA

264. Michał Tomanek, Śląska OIA

265. Jurand Jarecki, Śląska OIA

266. Marek Góra, Świętokrzyska OIA

267. Wiesław Krzyk, Świętokrzyska OIA

268. Marek Powązka, Warmińsko-Mazurska OIA

269. Stanisław Sosak, Warmińsko-Mazurska OIA

270. Andrzej Góralski, Warmińsko-Mazurska OIA

271. Katarzyna Pilarek, Warmińsko-Mazurska OIA

272. Andrzej Maciej Maleszka, Wielkopolska OIA

273. Alina Samolewska, Wielkopolska OIA

274. Katarzyna Wrońska, Wielkopolska OIA

275. Wojciech Tkaczyk, Wielkopolska OIA

276. Aleksandra Hamberg-Fredowicz, Zachodniopomorska OIA

277. Tomasz Samborski, Zachodniopomorska OIA

278. Piotr Błażejewski, Zachodniopomorska OIA

279. Jan Pruchniewicz, Zachodniopomorska OIA

ZŁOTE ODZNAKI PRZYZNANE W 2017 ROKU:

280. Aleksander Furmanek, Kujawsko-Pomorska OIA

281. Arkadiusz Marek Bojczuk, Lubelska OIA

282. Alina Czyżewska-Saulewicz, Podlaska OIA

283. Antoni Karol Wolański, Pomorska OIA

284. Marek Krawczyk, Świętokrzyska OIA

285. Regina Kozakiewicz-Opałka, Świętokrzyska OIA

286. Grzegorz Dżus, Warmińsko-Mazurska OIA

287. Zbigniew Patalas, Warmińsko-Mazurska OIA

288. Bohdan Krusiewicz, Mazowiecka OIA

289. Przemysław Sakowski, Zachodniopomorska OIA

ZŁOTE ODZNAKI PRZYZNANE W 2018 ROKU:

290. Elżbieta Cegielska, Dolnośląska OIA

291. Juliusz Modlinger, Dolnośląska OIA

292. Andrzej Paszkiewicz, Dolnośląska OIA

293. Alberto Veiga, Dolnośląska OIA

294. Anna Maria Warda, Lubelska OIA

295. Kazimierz Kraczoń, Lubelska OIA

296. Piotr Chuchacz, Małopolska OIA

297. Jarosław Wilk, Małopolska OIA

298. Piotr Rudol, Małopolska OIA

299. Grzegorz Jachym, Małopolska OIA

300. Piotr Mariusz Marczak, Pomorska OIA

301. Henryk Piątek, Śląska OIA

302. Małgorzata Pilinkiewicz, Śląska OIA

303. Monika Szewczyk, Śląska OIA

304. Andrzej Głowacki, Świętokrzyska OIA

305. Jan Koperkiewicz, Warmińsko-Mazurska OIA

306. Urszula Madeja-Kulecka, Warmińsko-Mazurska OIA

307. Ewa Pawlicka-Garus, Wielkopolska OIA

308. Tadeusz Biedak, Wielkopolska OIA

309. Katarzyna Weiss, Wielkopolska OIA

310. Marek Zajączkowski, Zachodniopomorska OIA

ZŁOTE ODZNAKI PRZYZNANE W 2018 ROKU DLA OSÓB NIEBĘDĄCYCH CZŁONKAMI IZBY ARCHITEKTÓW RP:

311. Elżbieta Marczak

312. Fabrizzio Barozzi 

313. Halina Danczowska

ZŁOTE ODZNAKI PRZYZNANE W 2019 ROKU:

314. Małgorzata Chrabąszcz, Dolnośląska OIA

315. Andrzej Kamiński, Dolnośląska OIA

316. Anna Kościuk, Dolnośląska OIA

317. Maciej Szarapo, Dolnośląska OIA

318. Bogusław Wowrzeczka, Dolnośląska OIA

319. Andrzej Hubka, Dolnośląska OIA

320. Aleksander Szarapo, Dolnośląska OIA

321. Łukasz Komar, Dolnośląska OIA

322. Tomasz Grzelakowski, Łódzka OIA

323. Marta Bruzda, Małopolska OIA

324. Janusz Żbik, Małopolska OIA

325. Barbara Sipowicz, Podkarpacka OIA

326. Władysław Boczkaj, Podkarpacka OIA

327. Adam Kardyś, Podkarpacka OIA

328. Andrzej Pawłowski, Podkarpacka OIA

329. Ruben Bardanaszwili, Podkarpacka OIA

330. Paweł Władysław Kowalski, Pomorska OIA

331. Emilia Roman, Pomorska OIA

332. Aleksandra Zofia Heine, Śląska OIA

333. Małgorzata Izabela Rudnicka-Kurzeja, Śląska OIA

334. Marek Pelc, Śląska OIA

335. Paweł Rączka, Śląska OIA

336. Henryk Buszko (pośmiertnie), Śląska OIA

337. Janusz Włodarczyk (pośmiertnie), Śląska OIA

338. Wojciech Student (pośmiertnie), Śląska OIA

339. Andrzej Ślusarek, Świętokrzyska OIA

340. Włodzimierz Tracz, Świętokrzyska OIA

341. Roman Tadeusz Kałahurski, Zachodniopomorska OIA

342. Jacek Lenart, Zachodniopomorska OIA

343. Irena Romysz-Skowyrska, Zachodniopomorska OIA

344. Stanisław Skład, Zachodniopomorska OIA

ZŁOTE ODZNAKI PRZYZNANE W 2022 ROKU:

345. Romuald Cieluch, Pomorska OIA

346. Krzysztof Jur, Pomorska OIA

347. Grzegorz Rzepecki, Pomorska OIA

348. Joanna Wciorka-Konat, Pomorska OIA

349. Wiesław Bartłomiej Biełyszew, Mazowiecka OIA

350. Andrzej Marian Skopiński, Mazowiecka OIA

351. Andrzej Antoni Kaliszewski, Mazowiecka OIA

352. Dorota Bujnowska-Cechniak, Mazowiecka OIA

353. Jacek Nawrocki (pośmiertnie), Mazowiecka OIA

354. Piotr Franta, Śląska OIA

355. Krzysztof Gorgoń, Śląska OIA

356. Krzysztof Kałużny, Śląska OIA

357. Wiesław Niewiadomski, Śląska OIA

358. Tomasz Studniarek, Śląska OIA

359. Agnieszka Wereszczyńska, Śląska OIA

360. Ewa Woszczyna, Śląska OIA

361. Walenty Wróbel, Śląska OIA

362. Agata Szczepańska, Warmińsko-Mazurska OIA

363. Piotr Zabiełło, Warmińsko-Mazurska OIA

364. Elżbieta Janiuk, Warmińsko-Mazurska OIA

365. Wojciech Gadomski, Warmińsko-Mazurska OIA

366. Witold Milewski (pośmiertnie), Wielkopolska OIA

367. Karol Fiedor, Wielkopolska OIA

368. Piotr Bartosik, Wielkopolska OIA

369. Bartosz Jarosz, Wielkopolska OIA

370. Dominik Banaszak, Wielkopolska OIA

371. Szymon Weyna, Wielkopolska OIA

372. Stefan Bajer, Wielkopolska OIA

373. Eryk Sieiński, Wielkopolska OIA

374. Anna Plesińska, Wielkopolska OIA

375. Małgorzata Matusiewicz, Wielkopolska OIA

376. Robert Drobnik, Wielkopolska OIA

377. Małgorzata Fornalczyk, Wielkopolska OIA

378. Paweł Kaszub, Wielkopolska OIA

379. Danuta Spychała, Wielkopolska OIA

380. Michał Bałasz, Podlaska OIA

381. Jan Kabac, Podlaska OIA

382. Janusz Kaczyński (pośmiertnie), Podlaska OIA 

383. Małgorzata Maksimowicz, Podlaska OIA 

384. Tomasz Walczuk, Małopolska OIA 

385. Małgorzata Gruszka, Małopolska OIA 

386. Wojciech Chmielewski, Małopolska OIA 

387. Olaf Jasnorzewski, Małopolska OIA 

388. Łukasz Krawontka, Małopolska OIA 

389. Krzysztof Lenartowicz, Małopolska OIA 

390. Robert Maślankowski, Małopolska OIA 

391. Stanisław Nesterski, Małopolska OIA 

392. Andrzej Pięta, Małopolska OIA 

393. Jan Skąpski, Małopolska OIA 

394. Artur Trzepla, Małopolska OIA 

395. Andrzej Walkowski, Małopolska OIA 

396. Andrzej Piech, Łódzka OIA

ZŁOTE ODZNAKI PRZYZNANE W 2022 ROKU DLA OSÓB NIEBĘDĄCYCH CZŁONKAMI IZBY ARCHITEKTÓW RP:

397. Janusz Sepioł 

398. Tadeusz Barucki 

399. Joseph Rykwert

 

reklama

Warto przeczytać