Facebook

Twarze samorządności okręgowej – LUOIA RP

Z:A 78

W tym numerze cyklu Okręgowe Izby Architektów prezentujemy przedstawicieli naszego samorządu w województwie lubuskim.

 

Paweł Kochański

przewodniczący Rady LUOIA RP

 

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Członek IARP od 2010 roku, w 2014 wybrany na przewodniczącego Rady LUOIA RP. Członek SARP Oddział Zielona Góra, w którym pełni funkcję wiceprezesa. Prowadzi własną Pracownię Architektoniczną PAF. Na Uniwersytecie Zielonogórskim uczy studentów rysunku odręcznego. Mąż Agnieszki, brat Anny – architektek krajobrazu. Syn architekta. Brakuje mu czasu na rysowanie i malowanie. Gdyby nie był architektem, pewnie żyłby z żeglowania.

 

Jerzy Gołębiowski

wiceprzewodniczący Rady LUOIA RP

 

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Członek IARP od początku jej istnienia, od 2002 roku wiceprzewodniczący Rady LUOIA RP. Uhonorowany Srebrną i Złotą Odznaką IARP. Prezes SARP Oddział Zielona Góra w kadencjach: 2009–2012, 2012–2015 oraz obecnej 2019–2023. Zwolennik ścisłej współpracy Izby ze Stowarzyszeniem. Pomysłodawca i współorganizator Powszechnej Akcji Architektów Biały Styczeń, monitorującej zamówienia publiczne, której celem jest dbanie o wartość pracy architekta oraz zapewnienie szacunku dla zawodu i samej architektury. Od 1997 roku prowadzi Autorską Pracownię Architektoniczną PROJEKT. Laureat konkursów architektonicznych, w tym Lubuskiego Mistera Budowy (kilkukrotnie). Życiowy sukces to dwójka dzieci – architektów: Magda i Paweł. W wolnych chwilach poświęca się pracy społecznej.

Dariusz Górny

wiceprzewodniczący Rady LUOIA RP

 

Wieloletni prezes i wiceprezes SARP Oddziału w Gorzowie Wlkp. Członek Ruchu Miejskiego Ludzie dla Miasta. Przez wiele lat współwłaściciel i projektant w pracowni ANTA Architekci. Zapalony fotograf, ukończył studia podyplomowe na kierunku fotografia. Lubi podróżować. Obecnie pełni funkcję Architekta Miasta Gorzowa Wlkp. Prywatnie mąż Eli i dziadek 6-letniej Lili.

 

Roman Ropela

wiceprzewodniczący Rady LUOIA RP
 

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Członek LUOIA RP od momentu jej powstania: w latach 2002–2005 rzecznik odpowiedzialności zawodowej, a od 2006 roku – zastępca przewodniczącego Rady. Prowadzi własną pracownię architektoniczno-urbanistyczną, zajmując się głównie planowaniem przestrzennym. Odznaczony Honorową Odznaką II Stopnia Krajowej Izby Architektów RP oraz Honorową Odznaką I Stopnia LUOIA RP.

 

Andrzej Wójcik

sekretarz Rady LUOIA RP
 

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. W ramach LUOIA RP poprzednio członek Rady i sekretarz lubuskiego Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego. Jest członkiem: Zespołu ds. Warunków Pracy Architekta w Komisji ds. Warunków Wykonywania Zawodu Krajowej Rady IARP oraz Kolegium Sędziów Konkursowych SARP Oddział w Gorzowie Wlkp. Wiceprzewodniczący SARP Oddział w Gorzowie Wlkp., przewodniczący Komitetu Rewitalizacji Centrum Gorzowa Wlkp., Architekt Miejski Myśliborza. Prowadzi Agencję Projektową ARTON. W wolnych chwilach jachtowy sternik morski, turysta górski, sadownik i projektant baz danych.

 

Jagoda Drynkorn

skarbnik Rady LUOIA RP

 

Architekt, urbanistka, Absolwentka Wydziału Architektury i Budownictwa Politechniki Szczecińskiej. członkini SARP Oddział Zielona Góra. Członkini Izby Architektów RP od początku jej istnienia. Uhonorowana Honorową Odznaką IARP I i II stopnia. Członkini Zachodniej Okręgowej Izby Urbanistów we Wrocławiu w latach 2009–2014 Działa w gminnych komisjach urbanistycznych miast Zielona Góra, Nowa Sól i Krosno Odrzańskie. Prowadzi własną Pracownię Projektową PLAN. Prywatnie mama i żona. W wolnych chwilach podróżuje, fotografuje, jeździ na rowerze lub nartach.

 

Marta Bejnar-Bejnarowicz

członek Rady LUOIA RP

 

Architekt, radna Gorzowa Wlkp., przewodnicząca Klubu Radnych Kocham Gorzów, przewodnicząca Komisji Skarg, Wniosków i Petycji w Radzie Miasta, prezeska ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kongres Ruchów Miejskich, wiceprezeska Ruchu Miejskiego Ludzie dla Miasta, członkini SARP Oddział Gorzów Wlkp. oraz Rady LUOIA RP. Prowadzi autorskie biuro projektowe. Zajmuje się rozwojem miast, politykami miejskimi (w oparciu o 15 Tez o mieście KRM) i praktykami konsultacyjnymi w JST. Działa w Zespole ds. Węzła Infrastrukturalnego Gorzów WIG2030.

Prywatnie mama Witolda i Olgierda oraz żona Macieja. Zapalona rowerzystka.

 

Jan Augustynowicz

członek Rady LUOIA RP

 

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Od 2010 roku prowadzi autorską pracownię projektową JA2 w Zielonej Górze. Tata trojga dzieci. Współzałożyciel i zawodnik Rugby Club Zielona Góra, entuzjasta motoryzacji i lego.

 

Wiesława Klim

członek Rady LUOIA RP

 

Architekt, wieloletnia pracowniczka Urzędu Miejskiego. Prowadzi autorską pracownię projektową w Zielonej Górze. Laureatka Lubuskiego Mistera Budowy w kategoriach: Budownictwo mieszkaniowe (2003, 2007, 2008), Adaptacje i remonty (2008, 2010), a także zdobywczyni wyróżnień w kategoriach: Obiekty małokubaturowe (2005), Budownictwo wielomieszkaniowe (2006), Zabytkowe obiekty budowlane (2013). Autorka projektu, który został nagrodzony w konkursie Modernizacja Roku 2012. Prywatnie żona i mama dorosłych już dzieci: Marty i Bartosza (również architektów). Lubi muzykę, taniec, spacery, książki.

 

 

Iwona Zienkiewicz-Kołpowska

członek Rady LUOIA RP

 

Architekt, jako członkini Rady LUOIA RP zajmuje się również obsługą strony internetowej. Prowadzi Autorską Pracownię Projektową FERRUM. Ukończyła studia na dwóch kierunkach: architektura i budownictwo. Prywatnie mama dwóch wspaniałych chłopaków i żona Aleksandra (konstruktora). W wolnym czasie rowerzystka i lekkoatletka, a także maniaczka nowych technologii oraz poszerzania wiedzy.

 

 

Małgorzata Mielcarzewicz-Bernasińska

członek Rady LUOIA RP

 

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Członkini Izby Architektów RP od początku jej istnienia, od V kadencji w Radzie LUOIA RP. W latach 2013–2019 pełniła funkcję skarbnika w SARP. Uhonorowana Srebrną Odznaką SARP za aktywną pracę społeczną w Stowarzyszeniu. Od 1990 roku prowadzi własną pracownię. Oprócz projektowania nowych, zajmuje się adaptacjami i remontami zniszczonych obiektów (niekiedy zabytkowych), przywracając im dawną świetność. Za jedną z prac otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku 2002. Zamiłowanie do historii architektury i sztuki realizuje poprzez liczne podróże. W wolnym czasie lubi wycieczki piesze, jazdę na nartach i dobrą książkę.

 

Szymon Gucałło
przewodniczący Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego LUOIA RP
 

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Choć pochodzi z Gdańska, to w Gorzowie Wlkp. wraz z żoną Katarzyną prowadzi pracownię GUCAŁŁO ARCHITEKTURA. Członek SARP oraz IARP, od 2014 roku przewodniczący OSD LUOIA RP. Po wyłączeniu komputera tata Piotra i Jana, miłośnik tenisa, rowerów, kajaków, pływania i rodzinnych podróży, zwłaszcza nad morze.

 

Leon Szapowałow

przewodniczący Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej LUOIA RP

 

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Czynnie uczestniczył w utworzeniu Izby Architektów RP do i od 2002 roku. Do 1975 roku zatrudniony w Zielonogórskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Ogólnego, a następnie, do 1987, w biurach projektowych. Od 1990 roku prowadzi własną działalność. Od roku 1974 posiada uprawnienia projektowe i wykonawcze w zakresie architektury, konstrukcji i instalacji sanitarnych. Odznaczony za działalność społeczną. Uważa, że synteza trzech dziedzin – funkcji, konstrukcji i elewacji – tworzy kwintesencję architektury. W wolnym czasie jest pilnym obserwatorem dyscyplin sportowych oraz kształtowania się zieleni, pasjonat fotografii sportowej. Lubi jazdę na rowerze i deskorolkach dwukołowych.

 

 

Grażyna Gielarowska

przewodnicząca Okręgowej Komisji Rewizyjnej LUOIA RP

 

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, członkini IARP od momentu powstania izb zawodowych. Należy do SARP Oddział Zielona Góra, gdzie przez kilka kadencji pełniła funkcję członkini jego zarządu. Przewodnicząca Okręgowej Komisji Rewizyjnej V kadencji LUOIA RP, wcześniej przez kilka kadencji była sekretarzem OKR. Od 1992 roku współwłaścicielka pracowni projektowej GJG, wcześniej zatrudniona w innych zielonogórskich biurach projektowych. Do jej ważniejszych realizacji należą: budynki jedno- i wielorodzinne, hotele, obiekty przemysłowe oraz użyteczności publicznej. Uhonorowana Srebrną Odznaką SARP. Zdobywczyni nagrody za projekt domu w kategorii Modernizacje w konkursie „Muratora” Najpiękniejsze Domy 2007, a także wyróżnień w Lubuskim Misterze Budowy w kategoriach: Budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne (2014, obiekt w Zielonej Górze) oraz Budownictwo przemysłowe za projekt hali produkcyjnej w Żarach (2019). Amatorsko maluje, lubi podróże i romantyczną muzykę.

 

Tadeusz Spasiński

rzecznik odpowiedzialności zawodowej LUOIA RP
 

Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej, członek Izby Architektów RP od 2002 roku, od 2007 – rzecznik odpowiedzialności zawodowej LUOIA RP.

Od roku 1991 prowadzi własną Pracownię Architektoniczną SpaTa-ART w Zielonej Górze. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP w 2010 roku. Interesuje się pływaniem, podróżami, muzyką jazzową, architekturą krajobrazu i filmem.

 

Marek Konikowski

zastępca rzecznika odpowiedzialności zawodowej LUOIA RP

 

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Członek SARP – początkowo Oddział Katowice, a później – w Gorzowie Wlkp. Od 1990 roku prowadzi Autorską Pracownię Architektury w Gorzowie Wlkp. W latach 1986–1987 Architekt Miasta Gorzowa Wlkp., a w latach 1998–2019 – Myśliborza. Interesuje się fotografią i podróżami, miłośnik muzyki rockowej.

 

 

 

 

 

 

TAGI

reklama

Warto przeczytać