Facebook

Przedziwna moc drewna

Z:A 80

Divadlo to marka założona w 2009 roku w Gdyni. Od początku istnienia wykorzystuje stary unikatowy materiał drewniany w nowoczesnej architekturze; w pierwszych latach w formie mebli i wnętrzarskich ornamentów ściennych, od kilku lat – także w postaci elewacji domów i elementów architektury.

To pozwoliło nam wyspecjalizować się w realizacji fasad ze starego i lokalnego drewna oraz drewnianej ornamentyki ściennej, głównie na potrzeby wyzwań stawianych przez architektów oraz inwestorów indywidualnych. Dysponując sporym doświadczeniem w pracy ze starym drewnem, wciąż znajdujemy dla niego nowe zastosowania. Fasady, ornamentyka, meble w wydaniu Divadlo to reinterpretacja starych desek w nowoczesnej formie.

Sposób na drewno

Nasze fasady są unikatowe ze względu na niepowtarzalny materiał w naturalny sposób dojrzały i przygotowany do dalszego zastosowania. Ograniczając ślad środowiskowy, wpisujemy się w światowe trendy recyklingu, upcyklingu czy ekologii, stosując te zasady od początku naszej działalności. Poza tym stary materiał niesie ze sobą świadomość ciągłości istnienia, którą możemy ukazać w pięknych, niepowtarzalnych formach.

Kierujemy się zasadą wspólnego osiągania z naszymi klientami założonych celów użytkowych i artystycznych, traktując każdy projekt indywidualnie. Umiar, dopasowanie do możliwości i prawdziwych potrzeb ludzi, a także świadomość, że każda nasza aktywność niesie określone konsekwencje dla nas samych, innych ludzi czy całej planety każą nam postępować w zgodzie ze sobą, naturą, „niebiznesową moralnością". Coś, co dla innych jest interesem, dla nas jest sposobem na życie.

Z dala od zgiełku

Od kilku lat żyjemy i pracujemy na warmińskiej wsi, skąd łatwiej możemy wdrażać nasze kreatywne pomysły i odpowiadać na cywilizacyjne wyzwania, przed którymi stoimy wszyscy. Tworząc wspólnie z naszymi klientami, udowadniamy, że drewno ma w sobie moc, a także zapewnia estetykę, funkcjonalność i ponadczasowy styl przedmiotów oraz budynków.

Pracowaliśmy i pracujemy m.in. dla:

  • Kuczia Architects
  • MIDI Architekci 
  • Schattdecor 
  • LPP
  • Atlas Meble Kuchenne 
  • Energa Obrót SA
  • Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego 

Dom w Żabiej Woli pod Warszawą, proj. Piotr Kuczia; materiał na fasadę i wykonanie – Divadlo, fot. Radek Galczynski

Warto przeczytać