Facebook

PREMIERA KSIĄŻKI Reinera de Graafa

Z:A 71

Można już przeczytać polskie wydanie słynnej książki Reinera de Graafa pt. „Cztery ściany i dach. Złożona natura prostej profesji”

Książkę Cztery ściany i dach. Złożona natura prostej profesji Reinera da Graafa na nasz język przetłumaczył krytyk architektury Grzegorz Piątek. 12 grudnia 2019 roku w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbyło się spotkanie z autorem, partnerem w OMA i współzałożycielem think tanku badawczego AMO. Jak piszą o publikacji wydawcy, tooparta na tragikomicznych doświadczeniach autora relacja o współczesnych realiach zawodu architekta, utraconych ideałach architektury, fałszywych pretensjach jej twórców i całkowitym uzależnienia profesji od globalnej gry rynkowej”.

fot. M. Telka / NIAiU

Książka ukazała się nakładem Instytutu Architektury oraz Państwowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. W spotkaniu promocyjnym, poza autorem, udział wzięli: redaktorka naczelna kwartalnika „Autoportret” i założycielka Fundacji Instytut Architektury – arch. Dorota Leśniak-Rychlak, dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki – arch. Bolesław Stelmach oraz arch. Łukasz Wojciechowski.

fot. M. Telka / NIAiU

 

TAGI

reklama

Warto przeczytać

Brak powiązanych artykułów.