Facebook

Polskie wzornictwo docenione na świecie

Z:A 78

Firma Cerrad została doceniona na międzynarodowej arenie za wyjątkowe wzornictwo przemysłowe. Kolekcje płytek Marquina Gold i V-Shape Mattina zdobyły nagrody Gold i Silver w międzynarodowym konkursie A’Design Award w kategorii materiały budowlane i elementy konstrukcyjne.

A’Design Award & Competition to jeden z największych, najbardziej prestiżowych i uznanych konkursów na świecie z dziedziny designu. Zdobycie nagrody w tym konkursie symbolizuje wyjątkowość projektu oraz podkreśla oryginalność i funkcjonalność wprowadzonego na rynek produktu.

„Jesteśmy dumni z tak prestiżowych wyróżnień. Tym bardziej, że nasze produkty doceniono we Włoszech, światowym centrum designu i produkcji płytek ceramicznych. Nagroda jest potwierdzeniem tego, że inwestycja w innowacyjne technologie i wzornictwo ma sens, a polska ceramika może śmiało konkurować z produktami największych producentów na świecie”  – mówi Bartłomiej Kwasek, dyrektor ds. rozwoju produktu, dziękując wszystkim zaangażowanym w tworzenie kolekcji.

Płytki z kolekcji Marquina Gold, fot. Cerrad

 

„Każdego roku A'Design Award nagradza najbardziej innowacyjne, kreatywne i nowoczesne projekty wzornictwa przemysłowego. Jesteśmy niezwykle dumni, że aż dwa nasze produkty zostały docenione przez kapitułę jury. To dowód na to, że nasze podejście do wzornictwa stanowi doskonałą inspirację dla architektów, projektantów wnętrz i inwestorów” – mówi Tomasz Glegoła, dyrektor ds. marketingu Cerrad.

Konkurs został stworzony, żeby promować najlepsze prace designerskie w najróżniejszych dyscyplinach na całym świecie. Jego podstawowym celem jest rozwój światowej świadomości i lepsze zrozumienie zasad dobrego wzornictwa poprzez wyróżnianie najlepszych projektów. A’Design Awards ma też motywować projektantów, firmy i marki do tworzenia wyjątkowych produktów, które przyniosą korzyści całemu społeczeństwu. Wszystkie zgłoszenia do tego konkursu ocenione zostają przez niezależne, międzynarodowe jury.

Płytki z kolekcji Marquina Gold, fot. Cerrad

Golden A’Design Award dla kolekcji Marquina Gold

Kolekcja Marquina Gold sprawi, że każda przestrzeń nabierze klasy i szyku. To propozycja przede wszystkim dla zwolenników eleganckich, ponadczasowych wnętrz urządzonych z subtelnym nawiązaniem do najnowszych trendów. Tonalny wzór idealnie odwzorowuje misterną sieć żyłek naturalnego kamienia. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii, płytki gresowe, podbarwiane w masie są niezwykle trwałe i odporne, co czyni je idealnymi do aranżacji każdej przestrzeni, a przez zastosowanie technologii LamGea, posiadają głęboką strukturę o idealnie odwzorowanej powierzchni kamienia przy grubości zaledwie 6 mm. Dopełnieniem  wyjątkowego wyglądu płytki jest efekt „gry świateł” uzyskany na jej powierzchni poporzez użycie specjalistycznej metody wytwarzania i dodatków.

Płytki z kolekcji Marquina Gold o przeznaczeniu ściennym i podłogowym , fot. Cerrad

Silver A’Design Award dla płytki V-Shape Mattina

Odpowiedzią na potrzeby projektantów  było stworzenie płytek gresowych wiernie imitujących drewno, dzięki którym zagospodarujemy pełny stopień schodów jednym elementem. Dzięki unikatowej technologii zaprojektowaliśmy stopnice V-Shape, które stanowią uzupełnienie oferty płytek ściennych i podłogowych, dając nowe możliwości stworzenia spójnej i harmonijnej aranżacji m.in. dwupoziomowego salonu, holu czy stylowego tarasu.  W procesie tworzenia płytki niezwykle ważne były dla nas: nowoczesny, ekologiczny design, funkcjonalność i uniwersalność. Cerrad jest jednym z dwóch producentów płytek w tej technologii na świecie.

Stopnice z kolekcji Mattina Sabbia V-Shape, fot. Cerrad

 

Warto przeczytać