Facebook

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2020

Z:A 79

KATEGORIA: Co słychać?

Zakończyło się głosowanie internautów w 13. edycji plebiscytu Polska Architektura XXL organizowanego przez Sztukę Architektury, którego celem jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni i projektów zrealizowanych w Polsce. Zwycięzców głosowania jury w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz oraz zdobywcę nagrody Grand Prix 2020 poznamy 21 maja.

Do tegorocznej edycji Plebiscytu można było zgłaszać obiekty zrealizowane w 2020 roku oraz te, które nie wzięły udziału w Polskiej Architekturze 2019, a zostały oddane do użytku w 2019 roku.  Plebiscyt Polska Architektura XXL to najbardziej kompleksowy przegląd aktywności polskiej branży architektonicznej. Tradycyjnie już laureaci konkursu wybrani zostają dwutorowo: za pośrednictwem internetu oraz przez profesjonalne jury, w skład którego tradycyjnie wchodzą laureaci poprzedniej edycji. Kryteria wyboru najciekawszych obiektów to ich funkcjonalność, innowacyjność, zgodność z aktualnymi trendami społecznymi, środowiskowymi, oraz technicznymi.

Tym razem finał plebiscytu odbędzie się online, 21 maja, na otwartej transmisji na kanale YouTube Sztuka-Architektury oraz profilach FB organizatora. Poza ogłoszeniem wyników uczestnicy będą mogli wysłuchać ciekawego wykładu o tegorocznym laureacie Nagrody Pritzkera 2021, który poprowadzi Anna Cymer, historyczka architektury, laureatka Nagrody Dziennikarskiej Izby Architektów RP, autorka książki Architektura w Polsce 1945– 1989.

reklama

Warto przeczytać