Facebook

OVO GRABCZEWSCY PLAYING ARCHITECTURE

Z:A 72

W Architektur Galerie w Berlinie można oglądać wystawę Playing Architecture, poświęconą twórczości katowickiej pracowni OVO Grabczewscy Architekci. Organizatorzy zapraszają do zabawy w architekturę pod adresem Karl-Marx-Allee 96, gdzie będzie prezentowana do 25 kwietnia 2020 roku.

Wystawa to podsumowanie dotychczasowego dorobku projektantów, w którym znajdują się realizacje takie jak: Muzeum Ognia w Żorach, Centrum Administracyjne w Wielkiej Wsi, Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie (wraz z Goczołowie Architekci), ośrodki zdrowia w Gierałtowicach i w Przyszowicach, siedziba firmy EXG w Częstochowie. Tytuł Playing Architecture odnosi się do gry polegającej na walce o maksymalną wolność w ramach dyscypliny twórczej, ale ściśle określonej i ograniczonej przez kontekst, program funkcjonalny, budżet, przepisy prawa i zasady fizyki, jaką według projektantów jest architektura.

Jak piszą autorzy „Nie jesteśmy zadowoleni z oczywistych, standardowych rozwiązań. Jesteśmy świadomi, że każdy budynek może być zaprojektowany jako pudło, ale nie zgadzamy się na takie postępowanie. Zapraszamy wszystkich do zabawy w architekturę. Chcemy mówić zrozumiałym językiem, nie zamykamy się w wieży z kości słoniowej. Architektura najwyższej jakości nie jest zarezerwowana dla elity, musi być dostępna dla wszystkich. Architektura to radosna przygoda, a naszym zadaniem jest zdefiniowanie reguł gry, tak aby przyniosła wszystkim jak najwięcej przyjemności i pożytku”.

 

TAGI

reklama

Warto przeczytać

Brak powiązanych artykułów.