Facebook

Oświadczenie

Z:A 83

KATEGORIA: Od redakcji

Jako redaktorzy naczelni magazynów „Architektura-murator”, „Architecture Snob” oraz „Zawód:Architekt” pragniemy wyrazić głębokie zaniepokojenie nieuczciwą konkurencją na polskim rynku pism poświęconych architekturze.

Potencjalnym reklamodawcom oferuje się usługi reklamowe w dumpingowych cenach, nawet dziesięciokrotnie niższych niż ich wartość rynkowa. Zaniżone ceny idą w parze z przedstawianiem nieprawdziwych, zawyżonych nakładów nieuczciwych magazynów.

     Stanowczo sprzeciwiamy się tego typu praktykom, które w efekcie prowadzą do obniżenia jakości polskiej debaty o architekturze. Funkcjonujemy w rzeczywistości, w której stworzenie rzetelnego magazynu bez wsparcia ze strony reklamodawców jest praktycznie niemożliwe. Dochody z reklam bezpośrednio przekładają się na możliwość zatrudnienia autorów i autorek tworzących jakościowe materiały i pogłębiających merytoryczną dyskusję, a także tworzenie autorskich sesji zdjęciowych i projektów towarzyszących pismom.

     Problem zaniżania cen za usługi dotyczy całej branży architektonicznej. Z wielkim niepokojem patrzymy na dumpingowe praktyki celem zdobycia projektów czy wygrania przetargów. Takie działania przekładają się na jakość powstającej architektury – nawet dobry projekt bez odpowiedniego budżetu nie może zostać dobrze zrealizowany.

     Nawołujemy do uczciwej konkurencji i solidarności środowiskowej. Tylko wspólnymi siłami możemy przeciwstawić się bylejakości, taniej sensacji i prowizorycznej architekturze.

 

Ewa P. Porębska

Redaktor naczelna magazynu Architektura-murator

Marcin Szczelina

Redaktor naczelny magazynu Architecture Snob

Piotr Żabicki

Redaktor naczelny magazynu Zawód:Architekt

 

 

TAGI

reklama

Warto przeczytać

Brak powiązanych artykułów.