Ceramiczne materiały budowlane mają mnóstwo zalet. Są trwałe, ponadczasowe, mrozoodporne, nisko nasiąkliwe, odporne na wnikanie kurzu i brudu, uszkodzenia mechaniczne oraz nie wymagają renowacji. Co więcej wytwarzane są w pełni z naturalnych surowców, a więc to ekologiczny materiał budowlany. Wypalane są z gliny, w wysokiej temperaturze, czemu zawdzięczają swoją trwałość. Choć kojarzone są z tradycją, doskonale wpisują się w obecne trendy architektoniczne, oczekiwania projektantów oraz inwestorów.
Co niezwykle istotne, oferta produktowa jest stale rozwijana, np. marka Röben wprowadza nie tylko nowoczesne kolory, lecz także formaty i kształty, zarówno cegieł czy płytek klinkierowych, jak i dachówek ceramicznych. Od kilku lat króluje czerń, szarość oraz antracyt. Kolorystyka to jednak nie jedyny aspekt, na który zwracają uwagę projektanci i inwestorzy. Ważna jest również forma – prosta i smukła, co w szczególności można zauważyć w pokryciach dachowych. Naszym najnowszym produktem z oferty materiałów pokryciowych jest płaska dachówka ceramiczna BERGAMO. To ulubiony model miłośników modernistycznego stylu i nowoczesnych projektów. Dachówka ta dostępna jest w modnym antracytowym kolorze, a jej specjalny system odprowadzania wody oraz precyzyjne zamki gwarantują trwałość i szczelność dachu. Ponadto stale rozwijamy również ofertę klinkieru. Znajdują się w niej klinkierowe propozycje m.in w modnych odcieniach szarości i antracytu, ale także w różnych formatach – m.in. klasycznym NF (240 x 115 x 71 mm) oraz wydłużonych LDF (290 x 115 x 52 mm) i XLDF (365 x 115 x 52 mm). Ich zastosowanie wpływa na postrzeganie wyłożonych nimi płaszczyzn, nadając im bardziej współczesnego charakteru. Ciekawym zabiegiem architektonicznym jest również łączenie kilku formatów ze sobą, które pozwalają tworzyć interesującą mozaikę na ścianie – mówi Agnieszka Spychała, Kierownik działu Marketingu firmy Röben.
Inwestorom coraz częściej zależy na odpowiednim podejściu do natury, uwzględnieniu w projektach zasady no waste oraz stosowaniu naturalnych materiałów, które nie będą negatywnie oddziaływać na samopoczucie i zdrowie oraz wpłyną pozytywnie na energooszczędność obiektów. Naturalne materiały ceramiczne pomogą spełnić te oczekiwania. Dachówka ceramiczna zimą doskonale utrzymuje ciepło, a latem nie nagrzewa się tak jak np. blacha. Cegła i płytki klinkierowe dają nie tylko piękny efekt na elewacji, lecz także – co najważniejsze – są wykonane wyłącznie z naturalnych składników (gliny) i mają doskonałe parametry techniczne. Zastosowanie płytek klinkierowych we wnętrzach pomoże w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności i jonizacji powietrza, co z pewnością podniesie komfort życia domowników.