Facebook

Nowoczesna i ekologiczna ceramika budowlana

Z:A 73

Inwestorom coraz częściej zależy, aby ich dom był energooszczędny i wykonany z przyjaznych środowisku materiałów. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na ceramiczne materiały budowlane, które od stuleci z powodzeniem wykorzystywane są do wznoszenia różnego rodzaju obiektów. Choć należą do rozwiązań tradycyjnych, mogą spełniać współczesne wymagania użytkowników.

Ceramiczne materiały budowlane mają mnóstwo zalet. Są trwałe, ponadczasowe, mrozoodporne, nisko nasiąkliwe, odporne na wnikanie kurzu i brudu, uszkodzenia mechaniczne oraz nie wymagają renowacji. Co więcej wytwarzane są w pełni z naturalnych surowców, a więc to ekologiczny materiał budowlany. Wypalane są z gliny, w wysokiej temperaturze, czemu zawdzięczają swoją trwałość. Choć kojarzone są z tradycją, doskonale wpisują się w obecne trendy architektoniczne, oczekiwania projektantów oraz inwestorów.

Co niezwykle istotne, oferta produktowa jest stale rozwijana, np. marka Röben wprowadza nie tylko nowoczesne kolory, lecz także formaty i kształty, zarówno cegieł czy płytek klinkierowych, jak i dachówek ceramicznych. Od kilku lat króluje czerń, szarość oraz antracyt. Kolorystyka to jednak nie jedyny aspekt, na który zwracają uwagę projektanci i inwestorzy. Ważna jest również forma – prosta i smukła, co w szczególności można zauważyć w pokryciach dachowych. Naszym najnowszym produktem z oferty materiałów pokryciowych jest płaska dachówka ceramiczna BERGAMO. To ulubiony model miłośników modernistycznego stylu i nowoczesnych projektów. Dachówka ta dostępna jest w modnym antracytowym kolorze, a jej specjalny system odprowadzania wody oraz precyzyjne zamki gwarantują trwałość i szczelność dachu. Ponadto stale rozwijamy również ofertę klinkieru. Znajdują się w niej klinkierowe propozycje m.in w modnych odcieniach szarości i antracytu, ale także w różnych formatach – m.in. klasycznym NF (240 x 115 x 71 mm) oraz wydłużonych LDF (290 x 115 x 52 mm) i XLDF (365 x 115 x 52 mm). Ich zastosowanie wpływa na postrzeganie wyłożonych nimi płaszczyzn, nadając im bardziej współczesnego charakteru. Ciekawym zabiegiem architektonicznym jest również łączenie kilku formatów ze sobą, które pozwalają tworzyć interesującą mozaikę na ścianie – mówi Agnieszka Spychała, Kierownik działu Marketingu firmy Röben.

Inwestorom coraz częściej zależy na odpowiednim podejściu do natury, uwzględnieniu w projektach zasady no waste oraz stosowaniu naturalnych materiałów, które nie będą negatywnie oddziaływać na samopoczucie i zdrowie oraz wpłyną pozytywnie na energooszczędność obiektów. Naturalne materiały ceramiczne pomogą spełnić te oczekiwania. Dachówka ceramiczna zimą doskonale utrzymuje ciepło, a latem nie nagrzewa się tak jak np. blacha. Cegła i płytki klinkierowe dają nie tylko piękny efekt na elewacji, lecz także co najważniejsze są wykonane wyłącznie z naturalnych składników (gliny) i mają doskonałe parametry techniczne. Zastosowanie płytek klinkierowych we wnętrzach pomoże w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności i jonizacji powietrza, co z pewnością podniesie komfort życia domowników.

TAGI

Warto przeczytać

Brak powiązanych artykułów.