Facebook

Nowe ekologiczne projekty polskiej marki

Z:A 83

Polska marka VANK tworzy przedmioty zaprojektowane inteligentnie – z poszanowaniem naturalnego środowiska oraz wykonane przy użyciu nowoczesnych technologii.

Od 2022 roku marka VANK zamienia w panelach akustycznych meblarską piankę poliuretanową na materiał BIO i rPET. W ten sposób oszczędza zużycie surowców nieodnawialnych, a używa materiały z odzysku i odnawialne, biologicznego pochodzenia. Zarówno włókno naturalne, jak i poliestrowa włóknina oferują doskonałą izolację i pochłanianie dźwięku. Wartości testowe pozwalają na zaklasyfikowanie paneli do klasy A pochłaniania dźwięku. Są one wykończeniem boksów zarówno otwartych, jak i zamkniętych, są używane także w ściankach wolnostojących i mobilnych, jako panele ścienne i biurkowe.

fot. VANK

W stronę ekologii

Proces eko-transformacji marki VANK został doceniony w międzynarodowym konkursie German Sustainability Award Design 2022, a polska firma znalazła się w zaszczytnym gronie finalistów. VANK podzielił się swoją nową technologią z architektami myślącymi i projektującymi w zgodzie z obiegiem cyrkularnym czyli grupą projektową Mili Młodzi Ludzie. Architekci z pracowni zaprojektowali nowy wzór panelu akustycznego Ellipse, który miał swoją premierę podczas Warsaw Home & Concept 2021.

fot. VANK

     Drugim ekologicznym projektem dostępnym w 2022 roku jest kolekcja krzeseł gościnnych i foteli lounge PEEL. Nazwa pochodzi od formy płynnej jak obierek i czystej jak kartka papieru. Siedzisko PEEL powstaje ze skrawków drewna i minimalizuje straty produkcyjne naturalnego materiału. Innowacyjna technologia mikro siateczki nadaje mu cechy falistości i sinusoidalnej krągłości. Może je pokrywać szlachetny fornir orzechowy. Krzesła i fotele będą dostępne na metalowym stelażu lakierowanym w kolorach: złoty beż, brązowy, czarny lub biały.

Szczegóły wkrótce na stronie internetowej.

fot. VANK

fot. VANK

Warto przeczytać