Facebook

Konkurs na muzeum śniegu

Z:A 81

KATEGORIA: Co słychać?

Święty Mikołaj z Rovaniemi zaprasza studentów i młodych architektów z grupy państw Schengen do zaprojektowania muzeum śniegu. Gotowe projekty należy składać do 3 listopada. Finaliści zostaną ogłoszeni 9 grudnia.

Konkurs The Unbelievable Challenge 2021 ma na celu propagowanie zastosowań produktów stalowych w zrównoważonym budownictwie.To jednak nie jedyna misja - ważne jest także wsparcie młodych architektów w rozwoju ich kariery oraz wprowadzenie do branży, w której zagraniczne staże, tworzenie i prezentowanie nowych koncepcji oraz konkursy będą częścią ich codzienności.

Partnerami organizatora konkursu – Ruukki Construction – są miasto Rovaniemi oraz pracownie architektoniczne – WXCA z Polski i Snøhetta z Norwegii. Najlepszy pomysł powinien wykorzystywać zrównoważone, przyjazne dla środowiska produkty stalowe Ruukk. Ważną rolę w ocenie prac i wyborze zwycięzcy odgrywać będzie również możliwość recyklingu i ponownego użycia produktów, a także inspirująca i spójna prezentacja koncepcji przed jury. Jurorami konkursu są architektki Eli Synnevåg (Snöhetta) i Marta Sękulska-Wrońska (WXCA), architekt i zwycięzca konkursu w 2014 roku Alexandru Oprita, przedstawiciel miasta Rovaniemi Sipi Hintsanen oraz reprezentujący Ruukki Jānis Zaharāns.

Tegoroczne wydarzenie to już 3. edycja konkursu organizowanego dla młodych architektów. W poprzednich latach wpłynęło ponad 300 zgłoszeń z koncepcjami projektowymi.

Il. The Unbelievable Challenge 2021 , materiały prasowe

 

reklama

Warto przeczytać