Facebook

Konkurs „OBIEKT ROKU W SYSTEMACH ALUPROF” rozstrzygnięty!

Z:A 87

W IV edycji międzynarodowego konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” wyróżniono 10 najciekawszych realizacji, które są również laureatami wielu prestiżowych konkursów architektonicznych, co potwierdza ich wysoki poziom. Zwycięzcą została pracownia Kuryłowicz & Associates za projekt budynku Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Gala finałowa IV edycji konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” odbyła się 8 września 2022 roku w Warszawie. W jej trakcie wyłonione zostały najciekawsze budowle architektoniczne, w których zastosowano systemy aluminiowe Aluprof. Jury, złożone z wybitnych architektów Oskara Grąbczewskiego, Jacka Lenarta, Jacka Ewý, Roberta Koniecznego oraz Elżbiety Dziubak, wyróżniło 10 najciekawszych obiektów z Polski oraz trzy zagraniczne. Zdobywcą Grand Prix, który otrzymał też nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł, została pracownia Kuryłowicz & Associates, nagrodzona za projekt budynku Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. Drugie i trzecie miejsce przyznano kolejno: pracowni Medusa Group za projekt Hotel Nobu Warsaw oraz pracowni JEMS Architekci za Kompleks Browary Warszawskie. W kategorii obiektów zagranicznych wyróżniono pracownię White Arkitekter, która zaprojektowała szwedzki obiekt Sara Kulturhus w Skellefteå.

Laureatów konkursu oraz listę TOP 10 obiektów wybranych przez jury można znaleźć na stronie: future-builders.com/konkurs/gala.

„Wszystkie oceniane inwestycje to topowe realizacje pod względem innowacyjności, designu, wykorzystywanych rozwiązań. Zgłoszone obiekty łączą w sobie funkcjonalność i ciekawą estetykę. A dzięki wykorzystaniu produktów ekologicznych i niskoemisyjnych wspierają ideę zrównoważonego budownictwa, co potwierdza fakt, że niemal 50 obiektów z II etapu tegorocznej edycji konkursu posiada certyfikaty BREEM i LEED” – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny ALUPROF SA.

Zwycięski projekt tegorocznej edycji konkursu charakteryzuje się aluminiowo-szklaną elewacją, która mieni się odcieniami wiosny. Nietuzinkowym uzupełnieniem jest usytuowany na dachu ogród, skąd można podziwiać panoramę Warszawy. Stonowane i przestronne wnętrze obiektu sprzyja nauce na Uniwersytecie Warszawskim.

Największe uznanie w internetowym głosowaniu zdobył architekt Tomasz Konior z pracowni Konior Studio za projekt siedziby firmy Press Glass, uzyskując tym samym tytuł „Wyróżnienie Internautów”.

Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Global Office Park A i Cavatina Hall – architekt: Piotr Jasiński, Cavatina. Inwestorem obu realizacji jest Cavatina Holding.

Partnerami wydarzenia byli: Press Glass, IGP, ML System oraz GEZE. 

 

 

Fot. Aluprof

Warto przeczytać