Facebook

Konferencja PLGBC Dzień Ziemi

Z:A 78

22 kwietnia Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, podczas Światowego Dnia Ziemi, organizuje wydarzenie online – PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem, pod hasłem "MIASTO / BUDYNKI / LUDZIE". 13. edycja poświęcona jest zagadnieniom potencjału i rozwoju miast w kontekście zrównoważonego rozwoju, poprawy jakości środowiska oraz jakości życia w miastach.

To unikalne spotkanie i wymiana opinii w gronie architektów, projektantów i urbanistów, osób odpowiedzialnych za zagadnienia ekologiczne, jednostek naukowych, organizacji pozarządowych, samorządowców, inwestorów i deweloperów, przedsiębiorców, producentów, studentów i wykładowców, aktywistów miejskich. Wydarzenie będzie otwarte i dostępne z każdego miejsca – online. W ramach wydarzenia przewidziane zostały trzy panele dyskusyjne: „Zrównoważone miasta, „Ograniczony ślad węglowy: mapa drogowa dekarbonizacji budownictwa” oraz „Premiera raportu certyfikacja zielonych budynków w liczbach 2021”.

Tematyka dyskusji obejmuje zrównoważony rozwój i przyszłość miast: projektowanie, budowanie i użytkowanie budynków odpornych na zmiany klimatu, mających wpływ na zdrowie, komfort i jakość życia ludzi. Dodatkowo w ramach obchodów Dnia Ziemi organizowane jest szkolenie „Potrzeba bioróżnorodności: działanie i infrastruktury.”

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracja poprzez stronę internetową https://konferencja2021.plgbc.org.pl/

reklama

Warto przeczytać