Facebook

Integracja na Podkarpaciu

Z:A 72

Architekci z województwa podkarpackiego spotkali się na Balu Architekta. Odbywające się co dwa lata wydarzenie zostało zorganizowane 11 stycznia przez SARP Oddział Rzeszów przy współudziale PKOIA RP oraz ze wsparciem firm, prowadzących tego dnia szkolenia produktowe dla gości.

Bal na zamku

Bal Architekta za każdym razem odbywa się w obiekcie zabytkowym. Daje to możliwość zapoznania się z ciekawą architekturą i historią. Poprzednie uroczystości odbyły się w zamku w Dubiecku, pałacu w Sieniawie i zamku w Krasiczynie. Tym razem uczestnicy balu zostali ugoszczeni w Baranowie Sandomierskim. Przed zabawą, w godzinach przedpołudniowych, firmy: Siniat, Promat, Kabe, Trilux, Aliplast i Armstrong, przeprowadziły szkolenia produktowe, a Wienerberger zaprezentował swoje produkty na stoisku.

Wspólna zabawa w pałacowych komnatach, fot. Grzegorz Ruszel

Klimat renesansu

Motywem przewodnim imprezy była „atmosfera renesansu”. Uczestnicy włożyli stroje historyczne, udostępnione przez gospodarza zamku (ARP), oraz zamówione specjalnie na tę okazję berety i opaski, które otrzymali od organiza- tora balu. Wydarzenie było świetną okazją do nauczenia się tańców dworskich, rozkoszowania się magnackimi przysmakami i zabawy do białego rana w przyjaznej, wspaniałej atmosferze. Przedział wiekowy uczestników balu był wyjątkowo duży – najmłodszy miał 8 miesięcy, a najstarszy 85 lat.

Pomysłodawcą formuły oraz koordynatorem tegorocznego wydarzenia była Jolanta Fedaczyńska. W organizację włączyli się także: Maciej Jamroży, Agnieszka Puchyr, Grzegorz Ruszel i Zbigniew Święciński.

reklama

Warto przeczytać