Facebook

Innowacyjne dachy i fasady oraz materiały elewacyjne

Z:A 78

W Temme / Obermeier rozumiemy wagę współpracy przy projekcie i to, że proponowane we wczesnym jego stadium rozwiązania mogą uchronić inwestora przed nieoczekiwanymi problemami oraz nieprzewidzianymi kosztami na budowie.

Oferujemy szeroką współpracę, począwszy od etapu wizji koncepcyjnej poprzez wyzwania projektu technicznego aż po zarządzanie budową i instalację. Dzięki połączeniu ambitnego wzornictwa z efektywną współpracą zespołową możemy sprostać potrzebom naszych klientów.

Materiał doskonały

ETFE (etylen tetrafluoroetylen) jest doskonałą przezroczystą membraną architektoniczną, która umożliwia realizowanie projektów o specyficznych wymaganiach bez względu na to, czy jest to zrobione na zamówienie atrium, czy światowej klasy stadion. Dzięki swojej elastyczności produkt może być stosowany jako struktura pojedyncza lub wielowarstwowa, w zależności od przeznaczenia budynku oraz/lub wymagań termicznych. Systemy wielowarstwowych „poduszek” ETFE są stale wypełnione powietrzem, co poprawia izolację termiczną konstrukcji. Wyznaczenie wzajemnego stosunku powierzchni membrany ETFE do liczby profili lub warstw daje możliwość ustalenia średniego współczynnika U – value dla całej fasady bądź powierzchni dachu. Ogromny wpływ na całościowe parametry termiczne ma także zmiana liczby warstw folii. Współczynnik U w zakresie od 1.2 W/(m2K) do 2.9 W/(m2K) jest osiągany odpowiednio przy pięciu oraz dwóch warstwach. Te wartości mogą jeszcze zwiększyć niewielkie modyfikacje, idące w kierunku poprawy doboru odpowiednich profili lub fachowa ekspertyza projektu, która zoptymalizuje a parametry konstrukcji nośnej.

Nasze produkty mają wiele zalet. Należy wśród nich wymienić:

• trwałe, lekkie i przezroczyste materiały;

• parametry akustyczne typowe dla materiałów miękkich;

• niskie koszty w porównaniu do podobnych systemów szklanych;

• efektywne energetycznie i zrównoważone struktury;

• ochronę przed deszczem, słońcem i wiatrem;

• wysoki komfort użytkowania;

• szybką i bezpieczną instalację;

• certyfikat przeciwpożarowy uzyskany w Polsce.

Galerija Belgrade, Serbia, fot. EMME OBERMEIER GMBH

 

Innowacje pod klucz

Oprócz walorów technicznych naszych produktów, trzeba także wspomnieć o innych zaletach wynikających ze współpracy z naszą firmą. Mamy własny i doświadczony zespół, który towarzyszy klientowi podczas projektowania „pod klucz”, a także elastyczność, pozwalającą na dopasowanie do każdego budżetu.

ETFE oferuje szerokie możliwości projektowe, jednak równie ważne jest zrozumienie zasad ich działania. Jesteśmy gotowi pomóc w osiągnięciu maksimum korzyści z użytkowania Państwa budynku, zaczynając od porady w zakresie „g-value”, przez oświetlenie aż po poprawę parametrów termicznych, co procentuje niższymi kosztami utrzymania.

Temme / Obermeier jest już obecny w Polsce – realizujemy tu nasz pierwszy projekt, tj. nowe zadaszenie placu targowego na Rynku Łazarskim w sercu Poznania. Oddanie inwestycji planowane jest na lato 2021 roku.

Rynek Łazarski, Poznań; proj. arch. Jacek Bulat  fot. EMME OBERMEIER GMBH

 

 

TAGI

Warto przeczytać

Brak powiązanych artykułów.