Facebook

Honorowa Nagroda SARP 2020

Z:A 76

4 grudnia odbędzie się uroczystość wręczenia Honorowej Nagrody SARP 2020, połączona z otwarciem wystawy dorobku tegorocznego Laureata. W tym roku Kapituła konkursu przyznała to prestiżowe wyróżnienie Zbigniewowi Maćkowowi.

Honorowa Nagroda SARP przyznawana jest przez jej Kapitułę, składającą się z laureatów lat ubiegłych, na podstawie zgłoszonych przez Oddziały SARP kandydatur.

Obradujący 24 września arch. Marek Dunikowski (HN 2004), arch. Marian Fikus (HN 2008), arch. Jacek Lenart (HN 2019), arch. Bolesław Stelmach (HN 2010) oraz prezes SARP arch. Bohdan (Biś) Lisowski – zgodnie z zasadą, że wyróżnienie jest wyrazem najwyższego uznania środowiska polskich architektów zarówno dla twórczości, jak i postawy społecznej – w przypadku tegorocznego laureata docenili posłannictwo w służbie społeczeństwa, lokalnej zbiorowości i pojedynczego człowieka. Uznanie znalazło także jego projektowanie totalne – od struktury miasta po detal.

Uroczystość wręczenia Honorowej Nagrody SARP 2020 odbędzie się 4 grudnia 2020 roku, w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie. Natomiast uroczystość ogłoszenia wyników konkursu, ze względu na znaczący wzrostem zakażeń związanych z epidemią COVID-19 w całym kraju, zaplanowano na pierwszy kwartał 2021 roku.

TAGI

reklama

Warto przeczytać

Brak powiązanych artykułów.