Facebook

Gdynia Design Days

Z:A 79

KATEGORIA: Co słychać?

Przed nami kolejna, 14. edycja Gdynia Design Days – festiwalu o projektowaniu, ale pierwszy raz o współdziałaniu. Hasło festiwalu – Solidarni* to zawołanie do czynnego udziału w zmianie. W tym roku w wydarzeniu można uczestniczyć od 3 do 11 lipca, zarówno offline, jak i online.

Na wydarzenie składają się wystawy, warsztaty, wykłady i dyskusje na takie tematy jak: technologia, projektowanie procesów, ekologia, wzornictwo, moda, architektura, rozwój miast czy rzemiosło. Impreza adresowana jest do projektantów, grup zawodowych z obszaru kreatywnego biznesu oraz przedsiębiorców wszystkich branż.

Wszystkie wydarzenia będą odbywały się w sieci, ale wystawy będzie można oglądać stacjonarnie w kilku lokalizacjach na terenie Gdyni. Uczestnicy poszukają odpowiedzi na pytanie, jak będzie wyglądał świat po pandemii. Wiemy już, że nie będzie taki sam, choć jeszcze nie potrafimy go sobie wyobrazić. Jest wiele scenariuszy przyszłości, a każdy zależy od nas. Jak więc radzić sobie w czasach ciągłej zmiany i niepewności? Festiwal, dzięki swojemu edukacyjnemu charakterowi umożliwia poszukiwanie własnych rozwiązań, opartych na poznanych treściach i ideach.

Miasta, w pomniejszonej skali, doświadczają tych samych wyzwań i problemów co cała planeta. Jak mówią organizatorzy konkursu: „Wierzymy, że projektowanie jest narzędziem zmiany. Chcemy inspirować do działania biznes, projektantów i naszych odbiorców w oparciu o projektowanie jako metodę skutecznego i zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że otwartość umysłu i uważne podejście może zaprowadzić nas do nowych rozwiązań, których dziś tak bardzo potrzebujemy”.

Więcej informacji o festiwalu na stronie internetowej: https://gdyniadesigndays.eu/pl

reklama

Warto przeczytać