Facebook

ALUPROF MB-SR60N – najnowszy system lekkich ścian fasadowych

Z:A 76

W odpowiedzi na zapytania i sugestie architektów, ALUPROF wprowadził do oferty nowy system fasad słupowo-ryglowych MB-SR60N. To rozwiązanie coraz częściej stosowane przez projektantów nowoczesnych biurowców. Został on skonstruowany tak, by był kompatybilny z najpopularniejszym systemem fasadowym w ofercie ALUPROF, czyli MB-SR50N.

Nowa fasada słupowo-ryglowa

We współczesnym budownictwie szczególne ważne są produkty, które spełniają wymagania energooszczędności i pasywności. To jeden z powodów, dla których aluminiowe fasady słupowo-ryglowe cieszą się popularnością wśród architektów. Tego typu elewacje są konstruowane z lekkich ścian osłonowych wykonanych ze specjalnych profili aluminiowych i szkła, co daje nieograniczone możliwości wdrażania w życie nawet najśmielszych wizji i pomysłów. Najnowszym rozwiązaniem ALUPROF z tego segmentu jest fasada MB-SR60N. System ten był początkowo bazą do indywidualnie projektowanych rozwiązań dla najbardziej wymagających realizacji, takich jak Mennica Legacy Tower (z systemem MB-SR60N MLT) lub Pomorski Park Naukowo-Technologiczny.

Nowoczesna wytrzymałość

Jedną z głównych zalet nowego systemu jest jego wytrzymałość. Dzięki zwiększeniu szerokości profili do 60 mm szkielet stał się sztywniejszy (względem systemu MB-SR50N), a profile – płytsze. Wpłynęło to również na design tworzonych struktur, dzięki lepszym proporcjom głębokości konstrukcji. Zakres szklenia nowego systemu waha się pomiędzy 24 a 72 mm grubości. Pozwala to na stosowanie nowoczesnych szyb wielokomorowych o dużych grubościach, których maksymalny ciężar może wynieść aż 1100 kg. Dodatkowo, większa przestrzeń między szkłem a konstrukcją fasady umożliwia kompensację większych ugięć stropu w porównaniu do systemu MB-SR50N.

Doskonałe parametry techniczne

Wysokie parametry techniczne dotyczące takich współczynników jak: przepuszczalność powietrza, obciążenie wiatrem i wodoszczelność, zostały potwierdzone przez klasyfikację Instytutu Techniki Budowlanej. Uzupełnieniem tych certyfikatów były badania w zakresie obciążeń dociskających, odrywających oraz odporności na uderzenie wykonane w Centrum Badań i Innowacji ALUPROF w Ogrodzonej. Fasada MB-SR60N występuje w dwóch wariantach termicznych: MB-SR60N i MB-SR60N HI+.

Niepowtarzalny design

System MB-SR60N pozwala nadawać budynkom dowolne, często bardzo fantazyjne formy. Pofalowane fasady nowoczesnych biurowców to coraz częsty widok w centrach największych polskich miast. Rozwiązanie słupowo-ryglowe MB-SR60N jest dostępne również w wersji EFEKT. Dzięki zastosowaniu specjalnego systemu mocowania szyb do słupów i rygli uzyskujemy od zewnątrz jednolitą gładką szklaną ścianę podzieloną strukturą pionowych i poziomych linii o szerokości 24 mm – taki układ można zaobserwować m.in. w bryle katowickiego biurowca .KTW.

TAGI

alup
KTW

Warto przeczytać