OGÓLNOPOLSKIE CZASOPISMO IZBY ARCHITEKTÓW RP / NAKŁAD KONTROLOWANY 14 500 EGZ.
 
 
Portal_Z:A
 
 
 
 
Wyszukiwarka_Z:A  
  Reklama  
   
 
         
Z:A
| REDAKCJA ZA  |
|_06/2012  ZA

 

 

Zmiana kodu trójka z przodu
/// Sebastian Osowski

Dołącz na Fb


///
wersja
beta_2
serwisu
///

AKTUALNY NUMER

Zamów Z:A drukowany

Pobierz Z:A_free

> Zamów prenumeratę

WYDANIA ARCHIWALNE

> Czytaj wybrane artykuły

> Zamów Z:A_drukowany

> Szukaj w archiwum

> Pobierz Z:A_free (pdf)

> e-Newsletter Z:A

       
       

Tak! To już 30. wydanie Zawodu:Architekt.
Wybaczcie więc proszę, ten najdłuższy w historii wstępniak.

Trzydziestym numerem zamykamy rok, w którym wczesną jesienią Z:A obchodził swoje okrągłe 5. urodziny. Opublikowaliśmy w tym czasie ponad 880 artykułów, ponad 100 wartych pamiętania „złotych myśli” plus drugie tyle tych być może mniej zapamiętywalnych, dziesiątki cytatów i kilkanaście odcinków komiksu architektonicznego Grupa Archisława. Ale najważniejsze wydaje się, że w ciągu tych kilku lat wydawnictwo Izby Architektów RP z 8-stronicowego i czarno-białego Biuletynu (pamiętacie?) przekształciło się w pełnowartościowy, opiniotwórczy magazyn środowiska. Stało się także największym w Polsce magazynem dla architektów – zarówno pod względem drukowanego nakładu, jak i udokumentowanego rozpowszechnienia egzemplarzy.

Zawód:Architekt nie od razu wyglądał tak jak dziś. Przeszliśmy wspólnie długą i niezwykle interesującą drogę. Personalną, formalną, organizacyjną, redakcyjną...

Wy, architekci IARP, jako czytelnicy śledzący kolejne wydania i otrzymujący coraz więcej informacji oraz coraz bardziej otwartą trybunę wymiany myśli, refleksji i doświadczeń.
Izba Architektów RP, jako profesjonalizujący swoje działania wydawca, posiadający dziś czasopismo o silnej, rozpoznawalnej i wartościowej marce.
Ja, jako redaktor naczelny Z:A i właściciel fi rmy Oria Media, która na rzecz Izby Architektów kompleksowo realizuje izbowe wydawnictwo od przysłowiowego zera.

Przybliżam tę wspólną drogę na ostatnich stronach niniejszego numeru, prezentując także statystyki ilościowe i jakościowe magazynu.

Dzisiejszy Zawód:Architekt jest sukcesem i efektem zaangażowania czasu, emocji i pracy bardzo wielu osób. Nie sposób wszystkich wymienić i wszystkim podziękować imiennie. Pozwólcie więc, że z okazji podwójnego jubileuszu Z:A (30 i 5), a jednocześnie wspominając jubileuszowy 10. rok istnienia Izby Architektów RP – złożę podziękowania tym, którzy mieli formalny wpływ na fakt, że tych 8 lat cyklicznego wydawnictwa Izby i 5 lat Z:A jesteśmy razem:
> pani arch. Małgorzacie Włodarczyk, wiceprezesowi IARP w I kadencji – dziękuję za dokonanie wyboru i za wiarę, że moim osobistym zaangażowaniem będę potrafił realizować wydawnictwo Izby od punktu zero,
> panu arch. Sławomirowi Żakowi, wiceprezesowi IARP w II kadencji – za aplauz dla pomysłu rozbudowania czasopisma IARP i sygnowanie pierwszej umowy wydawniczej dotyczącej Z:A,
> pani arch. Izabeli Klimaszewskiej, wiceprezesowi IARP w II kadencji i niezmiennie przewodniczącej Komisji Wydawniczej – za zaangażowanie, efektywność i rosnącą otwartość podczas kilkuletniej bezpośredniej współpracy,
> panu arch. Wojciechowi Gęsiakowi, aktualnemu prezesowi Izby Architektów – za duży kredyt zaufania, kiedy decydował o przedłużeniu naszej współpracy na kolejną kadencję.


Dziękuję także wszystkim architektom IARP. Niezwykle się cieszę, że tak wielu z Was deklaruje regularne czytanie Z:A. Wydaje się, że nie wszystkim czasopismom samorządów zawodowych udało się osiągnąć taki efekt.


W miejsce hucznego świętowania – proponuję refl eksję nad lekturą wydania 06/2012. Niewykluczone, że jest to kolejny „najlepszy z dotychczasowych numerów Z:A”. I oczywiście podpisuję się ciepło pod opublikowanymi obok wierszowanymi życzeniami.

Sebastian Osowski
redaktor naczelny

 
Polecamy lekturę Z:A_06/2012

Zamów Z:A drukowany

Pobierz Z:A_free


Zapraszamy do pobierania wydanych dotychczas numerów
Zawodu:Architekt w wersji PDF

 

> polecamy: artykuły on-line

> strona główna Z:A

 
Polecamy w Z:A
Razem
czy o s o b n o ?

arch. Kazimierz Ferenc
IZBA ARCHITEKTÓW
Wynagrodzenia 2011
w budownictwie i projektowaniu

arch. Magdalena Wrzesień
BIZNES
Nowy wspaniały świat
arch. Tomasz Taczewski
WYWIAD Z:A
O! moralności
profesjonalistów

arch. Andrzej Pawlik
DOŚW. ZAWODOWE
James Dean mógłby być architektem
Bartosz Wokan
ARCHI_I_KULTURA

 

 

 
 
 
 
    Copyright © 2004-2018 Izba Architektów RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.  |  Zarządzanie serwisem i custom publishing: Oria Media.