OGÓLNOPOLSKIE CZASOPISMO IZBY ARCHITEKTÓW RP / NAKŁAD KONTROLOWANY 14 500 EGZ.
 
 
Portal_Z:A
 
 
 
 
Wyszukiwarka_Z:A  
  Reklama  
   
 
         
Z:A_03_2012 do pobrania
| REDAKCJA ZA  |
|_05/2012ZA

 

 

Forma i funkcja
///

Dołącz na Fb


///
wersja
beta_2
serwisu
///

AKTUALNY NUMER

Zamów Z:A drukowany

Pobierz Z:A_free

> Zamów prenumeratę

WYDANIA ARCHIWALNE

> Czytaj wybrane artykuły

> Zamów Z:A_drukowany

> Szukaj w archiwum

> Pobierz Z:A_free (pdf)

> e-Newsletter Z:A

       
       
Niecałe dwa tygodnie temu usłyszałem od pewnego Profesora Architektury: i właściwie bardzo dobrze, że nie poszedł pan na ten kierunek. Opowiadałem Mu chwilę wcześniej, jak to po dwóch latach studiowania budownictwa zorientowałem się, że wcale nie o to mi chodzi... Cóż. Skończyłem skoro zacząłem. A ponieważ gdzieś w okolicach 4. roku rozpocząłem pracę w redakcji Budowlanego Informatora Technicznego BIT, o podjęciu studiów na drugim fakultecie nie było już nawet czasu pomyśleć.

Tak oto zamiast projektować budynki – skupiłem się na projektowaniu informacji.
Dziś realizuję i rozwijam Zawód:Architekt, magazyn samorządu architektów. I z wielką satysfakcją przyjmuję rosnące zaufanie środowiska do czasopisma, jakie udało się stworzyć zbudowanemu przeze mnie zespołowi redakcyjnemu. Czy robimy to rzetelnie i efektywnie? Profesjonalnie i nowocześnie?

Płynące od Was, Architektów IARP, indywidualne opinie wyrażane w rozmowach osobistych i telefonicznych, przyjazne gesty, listy do redakcji – są wyraźnym sygnałem, że Z:A rośnie w siłę. Znalazło to statystyczne odbicie w tegorocznych wynikach badania czytelnictwa architektów* przeprowadzonego przez firmę BCMM i jesteśmy z tego dumni. Ponad 50% architektów IARP przyznaje, że czyta Z:A regularnie, co daje nam w tej konkurencji drugą pozycję na rynku (tuż za dużo starszą koleżanką z wynikiem 60%). Ale to nie wszystko. Zawód:Architekt uzyskał najwyższe pozycje w kategoriach: czasopismo dające najbliższy rzeczywistości obraz uprawiania zawodu architekta (38%) oraz czasopismo o największej
przydatności zawodowej (36%). To znakomite uczucie gdy praca redakcji zostaje zauważona i doceniona przez Czytelników. To jednocześnie odpowiedź na pytanie „dlaczego podejmujemy się zmian?”. Z szacunku dla Architektów IARP!

Nie można już dziś zaprzeczyć, że architekci potrzebują środowiskowego magazynu
poruszającego problemy zawodowe, a nie tylko gazety inspirującej twórczo. Nie ma możliwości robienia architektury bez architektów i nie ma sensu funkcjonowanie architektów bez architektury – jak powiedział na łamach Z:A_04/2012 minister Olgierd Dziekoński. Stąd dla Zawodu:Architekt, jak sam tytuł wskazuje, najważniejszy jest architekt i jego praca.

Cały czas pracujemy nad rozwojem Z:A. Robimy to permanentnie i nie zamierzamy tego procesu zatrzymać. We wszystkich elementach wydawnictwa: szacie graficznej, projektach okładek, poruszanych tematach, wysokości poprzeczki merytorycznej.

I tym jest dzisiaj dla mnie forma i funkcja.


redaktor naczelny* Raport „Czytelnictwo czasopism branżowych Architekci 2012”
udostępniamy na życzenie. Kontakt: redakcja@zawod-architekt.pl
 
Polecamy lekturę Z:A_05/2012

Zamów Z:A drukowany

Pobierz Z:A_free


Zapraszamy do pobierania wydanych dotychczas numerów
Zawodu:Architekt w wersji PDF

 

> polecamy: artykuły on-line

> strona główna Z:A

 
Polecamy w Z:A
Nie można „deregulować” architekta inżynierem budownictwa
,
na podst. informacji IARP

IZBA ARCHITEKTÓW
Tajny plan
zniszczenia świata

arch. Wojciech Gwizdak
FELIETON
Osiedle oparte
na współpracy

arch. Piotr Fokczyński

WYWIAD Z:A
Rodzina wielorodzinna w lokalu o trwałych ścianach
arch. Bożena Nieroda,
arch. Wojciech Gwizdak
DEFEKTY PRAWA
Wszyscy chcą
zostać architektami...

Bartosz Wokan
ARCH_I_KULTURA

 

 

 
 
 
 
    Copyright © 2004-2018 Izba Architektów RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.|Zarządzanie serwisem i custom publishing: Time S.A./ 360 Content Team.